Lipoliza iniekcyjna Kraków

lipoliza iniekcyjna KrakówLipoliza iniekcyjna to zabieg umożliwiający redukowanie miejscowo skumulowanej tkanki tłuszczowej, która oporna jest na odchudzanie. Nie jest to z pewnością metoda umożliwiająca usuwanie obfitych depozytów tkanki tłuszczowej rozmieszczonej na większym obszarze ciała – w takim przypadku nie odbędzie się bez kompleksowej kuracji odchudzającej. Ale jeśli problemem jest miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze ciała, zakłócająca estetyczny i harmonijny wygląd sylwetki – wówczas nie ma lepszej metody niż lipoliza iniekcyjna.

Kto może poddać się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej specjalistycznym preparatem, generującym lokalne wystąpienie zjawiska lipolizy, a ściślej – adipocytolizy. Adipocytoliza to proces rozpadu komórek tłuszczowych (adipocytów), przebiegający z uwolnieniem zgromadzonego w nich tłuszczu; tłuszcz ten jest następnie metabolizowany w wątrobie i usuwany z organizmu.
Zabieg adipocytolizy dedykowany jest osobom z lekką nadwagą bądź prawidłową masą ciała, u których stwierdza się obecność lokalnie skumulowanej tkanki tłuszczowej. Najczęściej tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest w takich miejscach, z których trudno jest się jej pozbyć stosując dietę redukcyjną i aktywność fizyczną. Najczęściej lipoliza iniekcyjna wykonywana jest w następujących lokalizacjach na ciele:
- wewnętrzna strona ud
- „bryczesy”
- okolica nadkolanowa
- ramiona
- fałdy na plecach
- brzuch
- biodra
- podbródek
Lipoliza iniekcyjna to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczną, umożliwiające redukcję tkanki tłuszczowej bez skalpela. Zabieg wymaga wykonania niewielkiej liczby nakłuć cieniutką igłą, zatem inwazyjność zabiegu jest znikoma – zupełnie inaczej niż w przypadku liposukcji, czyli zabiegu odsysania tłuszczu.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej zawsze musi być poprzedzony konsultacją lekarską, mającą na celu ocenę stanu zdrowia oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Przeciwwskazania te obejmują m. in. schorzenia nerek i wątroby, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także ciążę i laktację. Sam zabieg polega na podaniu preparatu bezpośrednio w obręb tkanki tłuszczowej, przy użyciu specjalnych igieł. W przypadku ostrzykiwania podbródka preparatem Belkyra wykonywanych jest kilkadziesiąt nakłuć cieniutką igłą, w odstępach około 1 cm. Natomiast preparat Celluform wprowadzany jest do tkanki tłuszczowej przy pomocy zaledwie jednego bądź dwóch wkłuć, a następne rozprowadzania preparatu metodą wachlarzową. Miejsce poddawane zabiegowi może być poddane znieczuleniu kremem, przez co cała procedura jest całkowicie bezbolesna.
W miejscu iniekcji może pojawić się po zabiegu niewielki obrzęk i tkliwość, które ustępują samoistnie po 3 – 4 dniach. Pierwszy efekt wyszczuplenia okolicy poddanej zabiegowi zauważyć można po około tygodniu, zaś ostateczna przebudowa tkanki może trwać nawet do dwóch miesięcy po iniekcji. Dla uzyskania w pełni zadowalającego efektu zabiegu lipolizy iniekcyjnej, wymagane jest wykonanie 3 – 6 zabiegów powtarzanych średnio co 3 – 4 tygodnie. A najskuteczniejsza okazuje się być terapia łączona z endermologią, która usprawnia drenaż limfatyczny i przyspiesza efektywne usuwanie tłuszczu z organizmu. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się nawet kilku cm w obwodach ciała oraz ujędrnienie sylwetki.

Celluform oraz Belkyra – certyfikowane preparaty do lipolizy iniekcyjnej

W gabinetach medycyny estetycznej stosowane są rozmaite preparaty wykorzystywane do iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Decydując się na zabieg lipolizy iniekcyjnej należy wybierać jednak wyłącznie te preparaty, które zostały zarejestrowane przez FDA, czyli Agencję Żywności i Leków, a ich skuteczność potwierdzona została badaniami klinicznymi. Obecnie najbardziej godnymi polecenia preparatami są Celluform oraz Belkyra. Każdy z wymienionych preparatów zawiera jako substancję czynną deoksycholan sodu. Jest to związek działający na komórki tłuszczowe jak detergent – prowadzi do rozerwania błon komórkowych i destrukcji adipocytów. Dzięki temu możliwa jest trwałą redukcja tkanki tłuszczowej, a proces jest nieodwracalny.
Celluform to jedyny na świecie zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej metodą intralipoterapii. Preparat ten wykorzystywany jest przede wszystkim do usuwania depozytów tkanki tłuszczowej na kończynach górnych i dolnych, brzuchu, pośladkach czy biodrach. Z kolei Belkyra to jedyny na świecie lek przeznaczony do lipolizy iniekcyjnej podbródka. Stosowanie tych certyfikowanych preparatów jest w pełni bezpieczne i niezwykle efektywne, a zabiegi cechują się minimalną bolesnością, koniecznością wykonania mniejszej liczby zabiegów oraz redukcją ilości wkłuć wykonywanych podczas jednego zabiegu.